GR1 vs GR2 titaan
May 20, 2026
Mis vahe on puhtal titaanil GR1 ja GR2?
| Kinnisvara | Titaani klass 1 | Titaan klass 2 |
|---|---|---|
| Hapnik (max) | 0.18% | 0.25% |
| Raud (max) | 0.20% | 0.30% |
| Tootmisjõud | 170–310 MPa | 275–450 MPa |
| Tõmbetugevus | 240 MPa (min) | 345 MPa (min) |
| Kõvadus | 120-200 HV | 150–220 HV |
| Pikendamine | 24% min | 20% min |
Titaani klass 1on vähem hapnikku. Vähem hapnikku tähendab pehmemat, paindlikumat, kergemini vormitavat.
Titaan klass 2on rohkem hapnikku. Rohkem hapnikku tähendab tugevamat, jäigemat, vähem andestavat.

Kumb on tugevam: GR1 või GR2?
GR2 on tugevam.Umbes 30-40% suurem tõmbetugevus.
Tõmbetugevus:GR2 345 MPa vs GR1 240 MPa
Saagistugevus:GR2 275–450 MPa vs GR1 170–310 MPa
Kui teie osa peab raskust või talub survet, valige GR2.
Kui vajate ainult korrosioonikindlust ja vormitavust, on GR1 piisavalt tugev.
Kumba on lihtsam vormida ja painutada?
GR1 on lihtsam moodustada.See on standardvalik sügavtõmbamise ja keeruliste painde jaoks.
Madalam voolavuspiir=vähem jõudu vaja painutada
Suurem venivus (24% vs 20%)=venib enne pragunemist veelgi
Pehmem materjal=vähem vetruvat
gr1 titaan sügavtõmbamisekson standardrakendus. GR2 ei ole soovitatav sügavtõmbamiseks.
| Rakendus | GR1 | GR2 |
|---|---|---|
| Sügav joonistus | Jah | Ei soovita |
| Komplekssed painded | Jah | Kasutage suuremat raadiust |
| Õhukese{0}}seina toru moodustamine | Jah | Pragunemise oht |
| Lihtsad painded ja sirge toru | Jah | Jah |
Kas GR1 on lihtsam keevitada kui GR2?
Jah, GR1 on lihtsam keevitada.Madalam hapnikusisaldus (0,18% vs 0,25%) tekitab plastilisema keevistsooni, mis on vähem tõenäoline, et praguneb.
| tegur | GR1 | GR2 |
|---|---|---|
| Kaitsegaasi kate | Tavaline argoon on hea | Vajad täiuslikku katvust mõlemalt poolt |
| Sobitage-tolerants | Andestavam | Vahe peab olema tihe |
| Post{0}}keevisõmbluse pragunemise oht | Madal | Mõõdukas (kui varjestus ebaõnnestub) |
| Täiteaine metall | ERTi-1 või ERTi-2 | Soovitatav on ERTi-2 |
| Hea keevisõmbluse värv | Hõbedane või hele põhk | Ainult hõbedane (tumedam värv tähendab tagasilükkamist) |
Inimesed keevitavad GR2 samade parameetritega kui GR1, saavad kergelt oksüdeerunud keevisõmblused (sinine või hall) ja eeldavad, et see läbib kontrolli. Ei hakka. GR2 nõuab hoolikamat gaasivarjestust, aeglasemat liikumiskiirust ja pikemat järelvoolu{5}}, et kaitsta jahutuskeevist.
Kui teie kauplus keevitab titaani regulaarselt, on GR2 korras. Kui olete titaaniga uustulnuk või teete väliremonti, kus varjestamine on keeruline, pidage kinni GR1-st. Ta talub ebatäiuslikke tingimusi paremini.
Kumb maksab rohkem: GR1 või GR2?
GR1 maksab tavaliselt 2–5 dollarit rohkem kilogrammi kohta.
Põhjus:titaani klass 1vajab puhtamat toorainet. Rafineerimise etapp lisab väikeseid kulusid.
Kuid projekti kogumaksumus loeb rohkem kui materjalikulu kilogrammi kohta.
| Kulutegur | GR1 | GR2 |
|---|---|---|
| Tooraine | Veidi kõrgemal | Standardne |
| gr1 titaani hind kg kohta | 2–5 dollarit rohkem kui GR2 | Võrdlushind |
| Valmistamiskulu | Alumine (lihtsam vormimine) | Kõrgem (rohkem tagasilükkamisi, kui vormimine on keeruline) |
Kui teie osa GR2 abil vormimise käigus praguneb, kaotate palju rohkem tööjõudu ja praaki, kui säästsite materjali pealt. Raha säästmiseks testige alati enne klasside vahetamist.
Millised rakendused kasutavad GR1? Kumb kasutab GR2?
Titaani klassi 1 kasutatakse:
gr1 titaansoojusvahetitorud (õhukesed seinad ja tihedad kurvid)
gr1 titaanreaktorvooderdised (vajalik ühtlane vormimine)
1. klassi titaananood/katoodkomponendid (puhas pind katmiseks)
gr1 titaan MMO anoodaluspinnad (katte nakkumiseks on vaja ühtlast pinda)
meditsiinilise klassi 1 titaan(ASTM F67 klass 1 implantaatide ja instrumentide jaoks)
Sügavtõmmatud osad (topsid, korpused, lõõtsad)
Keemilise töötlemise seadmed, mis nõuavad maksimaalset korrosioonivaru
Titaani klassi 2 kasutatakse:
Surveanumad
Standardsete painutustega torustikusüsteemid
Soojusvaheti kestad (mitte torud)
Konstruktsioonikomponendid
Meresõidukite riistvara
Kui teie spetsifikatsioon seda nõuabASTM B338 klass 1võiASTM B861 1. klass, kasutage GR1. Ärge asendage.
Kui teie spetsifikatsioon seda nõuabASTM B862 gr1(keevitatud toru), sama nõue - ainult GR1.
Kas ma saan GR1 asendada GR2-ga?
Mõnikord jah, aga enne testi.
| Kui vajate... | Kas GR2 võib töötada? |
|---|---|
| Sügav joonistus | - ei oota krakkimist |
| Tiheda raadiusega kurvid | Võib-olla testige kõigepealt - |
| Sirge toru ilma vormimiseta | Jah |
| Keemiline töötlemine | Jah - mõlemad peavad hästi korrosioonile vastu |
| Meditsiiniline implantaat | Ükski - ASTM F67 ei nõua GR1-d |
Üks klient vahetas materjalikulude säästmiseks GR1-lt GR2-le. Säästetud 200 materjali.Kaotatud 200 materjali. Kaotsi läinud 8000 osadeks. Enne asendamist tehke matemaatika.
Kuidas valida oma projekti jaoks õige hind?
| Teie taotlus | Soovitatav hinne |
|---|---|
| Sügavalt tõmmatud tass, korpus või lõõts | GR1 |
| Soojusvaheti U{0}}torud | GR1 |
| Reaktori vooder (moodustunud) | GR1 |
| MMO anoodi substraat | GR1 |
| Meditsiiniline implantaat (ASTM F67) | GR1 |
| Sirge kemikaalide ülekandetoru | GR2 (või GR1, mõlemad töötavad) |
| Surveanum | GR2 |
| Struktuuritoetus | GR2 |
| Meresõidukite riistvara (ilma vormimiseta) | GR2 (või GR1, mõlemad töötavad) |
| Lihtsate painutustega plekkosa | Kumbki - oleneb painderaadiusest |
Ärge arvake, et tugevam on parem. GR2 on tugevam, kuid vähem plastiline. Kui teie osa ei vaja tugevust, lisab GR2 tootmise ajal ainult riski. Paljud ostjad valivad vaikimisi GR1, välja arvatud juhul, kui neil on GR2 vajamiseks konkreetne põhjus.
KKK
1. Kas ma saan GR1 keevitada GR2-ks?
Jah, saate keevitada GR1 kuni GR2.Kasutage GR2 täitematerjali (ERTi-2).Keevistsooni omadused jäävad GR1 ja GR2 vahele. Kasutage mõlemal küljel puhast argooni varjestust. Enne keevitamist puhastage kõik atsetooniga.
2. Mis juhtub, kui kasutan süvajoonistusrakenduseks GR2?
Te hakkate pragunema.GR2 kõrgem hapnikusisaldus vähendab plastilisust. Materjal ei voola ühtlaselt. Oodata tagasilükkamise määrasid10 kuni 20 protsenti või rohkem.Lülituge GR1-le ja tagasilükkamise määrad langevad tavaliselt alla 2 protsendi.
3. Kas ma saan raha säästmiseks asendada GR2 GR1-ga?
Ainult siis, kui teie osal pole vormimisnõudeid.Sirge toru või lihtsad valtsitud silindrid sobivad. Tõenäoliselt praguneb igasugune tihe raadiusega painutus, sügav tõmme või keeruline kuju. Üks klient säästis materjali pealt 200 dollarit, kuid kaotas 8000 dollarit vanarauaks läinud osade eest.
4. Kas GR1 maksab rohkem kui GR2?
Jah, tavaliselt 2–5 dollarit kilogrammi kohta rohkem.GR1 vajab puhtamat toorainet. Enamiku projektide puhul on materjalikulude erinevus tootmiskuludega võrreldes väike. Kui GR1 säästab tagasilükkamismääralt 5 protsenti, tasub suurem materjalikulu ennast ära.
5. Mis vahe on ASTM B338 1. klassil ja ASTM B861 klassil 1?
B338 on soojusvaheti torude jaoks. B861 on mõeldud üldteenuse õmblusteta torudele.B338-l on rangemad tolerantsid ja see nõuab lamestamise, laienemise ja vastupidise lamestamise katseid. Need ei ole omavahel asendatavad. Kontrollige oma spetsifikatsiooni.
6. Kas meditsiinilise klassi GR1 (ASTM F67) erineb tavalisest GR1-st?
Jah meditsiiniliste implantaatide puhul. Muuks otstarbeks mitte.ASTM F67-l on rangemad piirangud kandmistele, pinnadefektidele ja mikroelementidele. Tavaline kaubanduslik GR1 ei läbi meditsiinilisi regulatiivseid auditeid. Keemia- või mererakenduste jaoks sobib tavaline GR1.
7. Kas GR1 töötab MMO anoodide puhul?
Jah. 1. klassi titaan on MMO anoodide standard.GR1-l on vähem pinnaoksiide ja parem katte adhesioon kui GR2-l. Enamik MMO anooditootjaid on spetsialiseerunud GR1-le.
8. Kas ma saan kasutada GR1 soojusvaheti kesta jaoks?
Jah, aga te ei pea seda tegema.Kest ei näe moodustumist. GR2 töötab hästi ja maksab veidi vähem. U-painduvate torude jaoks kasutage GR1. Shelli jaoks on GR2 vastuvõetav ja tavalisem.
9. Mis vahe on titaan CP1 ja GR1 vahel?
Pole vahet. CP1 on 1. hinne. CP2 on 2. hinne.CP tähistab Commercially Pure. Mõned tarnijad kasutavad ASTM-numbrite asemel CP-nimetamist. Sama materjal. Samad näitajad.







